Pažadinkite kūrybiškumą santykiuose | Apie Santykius Kitaip

Pažadinkite kūrybiškumą santykiuose

Paklauskite 5 savo draugų ar jie gali apie save pasakyti, jog yra kūrybingi? Aš ką tik išsiunčiau užklausas. Kai kurie žmonės galvoja, jog jei nešoka, nepiešia ir neužsiiminėja kitais menais, jie nėra kūrybingi. Tačiau kiekvienas žmogus iš visų kitų gyvų būtybių išsiskiria tuo, kad gali padaryti kažką naujo. Štai, kad ir mūsų daugiabučiai. Kai kurie butai yra visiškai identiškai pastatyti, tačiau aplankę šių būstų šeimininkus, kiekviename iš jų grožėsimės skirtingais baldais, interjeru ir spalvomis.

Žmogus yra kūrybiškas iš prigimties. Pasak filologijos daktaro Regimanto Tamošaičio kūryba yra gyvenimo teigimas, gyvenimo meilė, gyvenimo geismas, aistros išraiška. Tačiau kartais darbas, nuolatinis skubėjimas ir rūpesčiai nustelbia šią savybę. Mes nustojame aistringai gyventi, nesistengiame prajuokinti mylimo žmogaus ir tai tampa norma.

Giliai viduje mes trokštame, kad santykiai su mylimu žmogumi, kaip ir bet kuri kita gyvenimo sritis būtų džiugūs, įdomūs ir spalvingi. Siūlome kelias idėjas kaip pažadinti kūrybiškumą santykiuose. Jeigu imsitės jas įgyvendinti, patirsite naują katarsį, nenusakomą smagumą. Idėjos parengtos pagal V. Jančiausko knygą „Mūsų santykių ritualai“.

Slapta kalba.

Savo knygoje santykių konsultantas Vytautas Jančiauskas kviečia poras trumpam įsivaizduoti kaip jos jaustųsi, jeigu turėtų savo slaptą kalbą? Na, aš bandau įsivaizduoti ir prisimenu neseniai matytą filmą, kuriame įsimylėjėlių porelė visiškai neturėjo pinigų ir nusprendė lošti kortomis. Įsimylėjėliai tarpusavyje susitarė ženklus. Lošimo metu vyrui sėdint prie stalo, moteris vaikščiojo aplinkui, stebėjo kitų žaidėjų kortas ir ženklais perdavinėjo informaciją vyrui: pačiupinėdama savo ausų kraštelį, dviem pirštais paliesdama lūpas ir panašiai. Pora netrukus išlošė krūvelę pinigų, o tada kiti žaidėjai suprato, kas vyksta ir ištrenkė juos už durų. Net ir su tokia pabaiga, ši patirtis įsimylėjėliams sukėlė daug pašėlusio džiūgavimo!

Na, gal nereikia to kartoti, tačiau poros gyvenimas bus žaismingesnis, jeigu ji turės savo slaptą kalbą. Ypač daug gerų emocijų mylimiesiems ji suteiks, kai pora bus ne viena. „Įsivaizduok, važiuojate į tolimą šalį automobiliu su draugais. Staiga tave pabučiuoja tavo partneris. Po kelių minučių pabučiuoja dar, o dar po kelių ‒ dar tris kartus. Po pirmo karto niekas lyg ir nesureagavo, bet po serijos kitų bučkių visi pradėjo juoktis ir klausinėti: „Kas jums čia užėjo?“ Kas nutiko? Ogi nutiko tai, kad tu, laikydama(s) savo partnerio ranką, suspaudei jo(s) nykštį. O tai jūsų slapta kalba reiškia „Pabučiuok mane“. Kad ir kur būtumėte, jums nereikia kalbėti, tiesiog spust ir gauni mielą bučinuką, o su juo ‒ ir žiupsnelį meilės.“ – rašoma knygoje „Mūsų santykių ritualai“.

Asmenukės.

Galvojate, jog esate pernelyg subrendę, kad užsiiminėtumėte tokiais niekais kaip asmenukės ir kas čia gali būti kūrybiško? Na, paspausti mygtuką ir „iškepti“ nuotrauką daug kūrybos nereikia. Tačiau sveiko juoko dozę gali suteikti kaip, kada, su kuo ir kur jos bus nufotografuotos. Kaip asmenukės galėtų pakeisti jūsų įprastą gyvenimą? Pažaiskite vieną savaitę ir susitarkite siųsti asmenukes vienas kitam 5 dienas, kas dvi valandas iš įvairiausių kasdieniškų savo gyvenimo situacijų. Tikriausiai atrasite kiekvieną dieną kažką netikėto, ką sunku nupasakoti žodžiais, ar ko žmona (vyras) jums niekada nepasakojo. Šis žaidimas gali tapti priežastimi porai daugiau bendrauti, vakarais prisimenant nuotraukas jas aptarti, dar kartą pasijuokti.

Asmenukes naudinga daryti kai pora trumpam išsiskiria ir tenka bendrauti per atstumą, arba kai partneriai yra labai užimti ir dėl to mažai laiko praleidžia kartu. Juk žinutėms kartais nėra laiko ar tiesiog neįdomu susirašinėti. O asmenukę galima padaryti greitai ir ji sukels žymiai daugiau emocijų. Pasak V. Jančiausko, viena pora jau ruošėsi skirtis, nes neturėjo laiko vienas kitam dėl nesibaigiančių darbų. Tačiau jie pabandė daryti ir siųsti vienas kitam asmenukes kiekvieną dieną, kas dvi valandas. Netrukus pora jau nebenorėjo skirtis, vaizdai su mylimu žmogumi iš įvairiausių vietų juos suartino.

Ką tiktai mano draugai atsakė į nedidelę 5 žmonių apklausą – ar jie laiko save kūrybingais? Stengiausi kalbinti skirtingų profesijų žmones – 3 merginas ir 2 vyrukus iki 35 metų. Atspėkite, koks rezultatas?! Taip! Visi 5 apklaustieji jaučiasi esą kūrybingi. Tai dar vienas patvirtinimas, kad tokie ir esame. Jeigu esame kūrybingos asmenybės, išradingos poros tai dar vieną idėją kaip sukelti partneriui gerų emocijų dozę sugalvokime patys. Nes kiekvieni santykiai yra nepakartojami ir jokie patarimai porai nebus tokie veiksmingi kaip jos pačios kartu atrasti atsakymai, sugalvoti sprendimai ir patirti išgyvenimai.

Straipsnį skaitykite panele.lt

Parengė Vitalija Paulauskaitė

 

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *