Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/bloglt/domains/blog.apiesantykiuskitaip.lt/public_html/wp-content/plugins/page-views-count/admin/admin-interface.php on line 364

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/bloglt/domains/blog.apiesantykiuskitaip.lt/public_html/wp-content/plugins/woocommerce-checkout-manager/includes/checkout-additional.php on line 140

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/bloglt/domains/blog.apiesantykiuskitaip.lt/public_html/wp-content/plugins/woocommerce-jetpack/includes/class-wcj-shipping-by-products.php on line 75
Nori didesnio atlyginimo – tapk išskirtinės vertės kūrėju | Apie Santykius Kitaip

Nori didesnio atlyginimo – tapk išskirtinės vertės kūrėju

Autorius: Kristina Pališkytė

Jei kurį laiką dirbi įmonėje, tačiau piniginė nestorėja ir nesi tikras, ar kyli karjeros laiptais, metas imtis iniciatyvos. Klausiame seminarų apie psichologiją versle autoriaus Vytauto Jančiausko bei „Bitė Lietuva“ direktoriaus Giedriaus Skliuto, kokie darbuotojai ir kodėl uždirba daugiausiai.

Lektorius Vytautas Jančiauskas aiškina, kad norint uždirbti daugiau reikia tapti išskirtinės vertės kūrėju: „Tai – žmonės, kurie įgyvendina užduotis ir tobulėja greičiau nei kiti. Jei dirbsite kaip esate įpratę nuo pradžių ir orientuositės į vidutinius rezultatus, karjeros laiptais nekilsite. Turite nuo pat pradžių siekti maksimalių rezultatų“.

Daugumoje įmonių yra gerų darbuotojų, tačiau vienetai kyla pareigose ir uždirba daugiau nei kolegos. V. Jančiauskas teigia, kad tai priklauso nuo kiekvieno darbutojo noro. Ir čia neužtenka tiesiog gerai dirbti: „Jei žmogus nesidalija idėjomis, kaip jis gali prisidėti prie įmonės rezultatų gerinimo, tada vadovai nesuteikia jam įrankių ir galimybių. Įsivaizduokite darbuotoją, kuris kas mėnesį užeina pas vadovą su dar viena mintimi, kaip galima supaprastinti procesus ir padidinti rezultatus. Kaip manote, kaip reaguos vadovas, kai jis paprašys didesnės algos?“

„Bitė Lietuva“ pardavimų direktorius Giedrius Skliutas teigia, kad įmonėje išdirbtas laikas nėra kriterijus, už kurį būtų didinamas atlygis: „ Dažniausiais atlyginimas yra susijęs su rezultatais. Todėl nėra itin svarbu kiek laiko darbuotojas dirba įmonėje. Jei rezultatai puikūs jau po kelių mėnesio darbo, galima uždirbti daugiau už kelis metus dirbantį kolegą.

Jančiauskas pritaria, kad perspektyvos įmonėje nepriklauso nuo to, esi naujas darbuotojas ar turi daugybės metų stažą. Pasak lektoriaus, jei naujas darbuotojas sukuria tiek pat vertės, kiek seniai dirbantis darbuotojas, tai atleidimo lapelis keliauja seniai dirbančiam, nes jo atleidimo kaštai kasmet vis didėja, o naujokas turi potencialą padaryti dar daugiau, nors dažnai jo atlyginimas yra daug mažesnis.

Vytautas Jančiauskas įsitikinęs, kad 80 proc. atlyginimų gali būti pakelti vien paprašius ir uždavus vieną vienintelį klausimą: „Kiek aš turiu sukurti pridėtinės vertės, kad dalį jos man išmokėtumėt kaip priedą/premiją?“. Pasak V. Jančiausko, šis klausimas nesukelia darbdavio nepasitenkinimo ir leidžia gauti aiškų atsakymą, ką turi padaryti, kad gautum premiją. Sužinojęs atsakymą gali suprasti, ar žinai, kaip tai pasiekti. Jei ne, pirmyn – diskutuok, turi puikią progą. Jei žinai, kibk į darbą. O jei negavai atsakymo, kaip pasiekti didesnę vertę, nes darbdavys pats nežino arba negali to padaryti – metas keisti darbą, nes čia ne ta vieta, kur gali realizuoti savo potencialą.

G. Skliutas teigia, kad, kaip įmonės vadovas, sulaukęs iniciatyvos sukurti papildomos vertės dėl didesnio atlygio, apsidžiaugtų: „Jeigu sulaukčiau šio konkretaus klausimo, visų pirma apsidžiaugčiau, nes tai rodo, jog klausiantis turi  nusiteikimą sukurti pridėtinę vertę ir galės pasiekti puikių rezultatų. Belieka susidėti aiškius kriterijus ir sutarti konkretų atlygį už tai. Kiekvienu atveju susitarimas gali būti unikalus: procentas nuo gaunamos naudos, konkreti pinigų suma pasiekus tam tikrus rezultatus ar kitas modelis. Tačiau tai puikus pirmas žingsnis kylant karjeros laiptais“.

Jau dabar registruokis į nemokamą Webinarą lapkričio 7 d. (https://ivk.lt/ivk/) bei vienos dienos mokymus gruodžio 5 d. (https://ivk.lt/) ir tapk išskirtinės vertės kūrėju: išmok siekti ir pasiekti daugiau, dirbti produktyviau, tapti nepakeičiamu darbuotoju ir įgyvendinti savo svajones! 

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *