Mokomės iš filmų | Apie Santykius Kitaip

Mokomės iš filmų

Nuotrauka iš filmo Užrašų knygutė
0

Filmai mums turi didžiulę įtaką, jie formuoja mūsų pasaulėžiūra ir suteikia idėjų svajonėms. Dar vaikystėje suprantame, kad norime apsilankyti Las Vegase, nes matome kaip mūsų mylimas herojus ten linksmai leidžia laiką. Taip pat filmai suteikia tikėjimo, kad egzistuoja tobula ir nenugalima meilė. Žiūrėdami romantinius filmus galime pasimokyti santykių kūrimo ir problemų sprendimo būdų. Tačiau norint geriau suprasti žinutę, kurią siunčia filmas reikėtų pažvelgti giliau į ten parodomas situacijas.

Nuotrauka iš filmo „Medisono grafystės tiltai”

Nusprendžiau sukurti straipsnių seriją, kurioje analizuosiu filmuose išeltas problemas. Kalbėsiu apie tai kodėl kilo ši problema, ką daryti kad tokia problema neatsirastų, kaip ją pašalti ir duosiu patarimus nuo ko pradėti. Pirmas filmas apie kurį kalbėsiu jau sekančiame straipsnyje yra „Medisono grafystės tiltai (angl. The Bridges of Madison County)”. Kituose straipsniuose aptarsiu tokius filmus, kaip „Tik 40”(angl. This is 40), „Užrašų knygelė”(angl. Notebook) ir kt. Problemos apie kurias kalbėsiu bus įvairios, pavyzdžiui: Ką daryti jei vyras manimi nesidomi? Kaip pamilti save? Kaip rodyti moteriai dėmesį? Ar aukoti savo gyvenimą dėl vaikų? Ar jau laikas skirtis? Kaip susigrąžinti bendravimą į santykius? Ir t.t.

Filmai pažadina užslopintas emocijas. Juos žiūrint jaudinamės dėl herojų, kartu su jais svajojame ir džiaugiamės.  Kartais palyginame filmo veikėjų gyvenimą su savo, randame panašumų ir skirtumų. Didžiausias  skirtumas tas, kad fimai dažniausiai baigiasi laimingai, viskas išsisprendžia ir visi gyvena ilgai ir laimingai. Kaip bebūtų gaila, bet realiame gyvenime tai padaryti daug sunkiau. Gyvenime įsišaknijusios problemos neišspręsi per dvi valandas. Tačiau per dvi valandas gali įvykti esminis pokytis jūsų galvoje. Suradus pagrindinę problemos priežastį, turint norą kažką keisti ir susidarius veiksmų planą viskas gali palaipsniui pradėti gerėti. Visų pirma reikia suprasti kur esate dabar ir kur norite nueiti.  Pavyzdžiui filmas „Tik 40“ yra apie porą, kuri yra įstrigusi pykčių sūkuryje, rutinoje ir nebesidžiaugia vienas kitu. Filmo eigoje jie visaip bandė tai pakeisti ir jiems atsirasdavo daugybė kliūčių, bet jie jas įveikė ir  žinoma filmas baigėsi laimingai. Šios poros tikslas buvo sugrąžinti džiaugsmą į santykius, tai jų vienas iš žingsnių link to buvo savaitgalio išvyka dviese. Taigi, pora kuri yra panašioje situacijoje gali pasinaudoti bent viena idėja, kurią matė filme, priartinančia prie gerų santykių.

Nuotrauka iš filmo „Tik 40“

 

Rekomenduočiau pirma peržiūrėti filmą ir tada skaityti mano analizę.

Su meile,

Karolina Žilinskaitė

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *