Mokomės iš filmų: „Medisono grafystės tiltai” (angl. The Bridges of Madison Country) | Apie Santykius Kitaip

Mokomės iš filmų: „Medisono grafystės tiltai” (angl. The Bridges of Madison Country)

Filmas Medisono grafystės tiltai iškelia daugybę klausimų. Jis duoda ir atsakymų, kaip elgtis tam tikrose situacijose, bet nežinomybės palieka dar daugiau. Todėl šiame straipsnyje atsakysiu į klausimus: Ką daryti, kai rutina beldžiasi į poros santykiu? Kaip parodyti moteriai dėmesį? Ką daryti, jei moteris nejaučia džiaugsmo gyvendama tik dėl vyro ir vaikų? Ar gyventi santuokoje tik dėl vaikų?

apie santykius

Nuotrauka iš filmo „Medisono grafystės tiltai”

Filmas Medisono grafystės tiltai” yra apie šeimą, kurią sudaro vyras(Jim Haynie), žmona(Meryl Streep), du vaikai ir apie keliautoją(Clint Eastwood), kuris užklysta į šeimos namus. Žmona gyvena dėl vaikų, metė darbą nes vyras to norėjo, taigi nuolat būna namie, rūpinasi vaikais ir vyru. Jai trūksta nuotykių ir įvairovės. Kai moters gyvenime pasirodo keliautojas tarp jų įsiplieskia begalinė meilė. Ir tuomet jai kyla dilema ką pasirinkti. Pirmas pasirinkimas yra gyvenimas su vyru ir vaikais, o kitas- gyvenimas su savo meile.

Pirmas klausimas, kurį iškelia filmas ką daryti, kad poros neužkluptų rutina? Ką daryti jei rutina jau yra santykiuose?

Tam, kad išvengti rutinos pora nuolatos turi patirti kažką naujo kartu ir tik DVIESE.

Tam, kad išvengti rutinos pora nuolatos turi patirti kažką naujo kartu ir tik DVIESE. Tik dviese reiškia be vaikų, be draugų. Tai gali būti savaitgalis kartu SPA ar kelionė kartu. Aš į pirmą vietą dėčiau kelionę kartu, nes jos metu 100% pabėgama nuo kasdienybės. Tai gali būti ir trumpa savaitgalio išvyka. O gal tai tiesiog romantiškas vakaras savaitės viduryje su aistringu seksu. Svarbiausia nepamiršti nuolatos kartu patirti vis naujų įspūdžių. Nauji potyriai, išgyvenimai suartina.

Žingsniai ką pora gali padaryti jau šiandien, kad išvengtų rutinos:

 • Susiplanuoti atostogas tik dviese (nuoroda),
 • Pakviesti vienas kitą į pasimatymą. Pasipuošti vienas dėl kito ir gražiai praleisti vakarą. Žinoma, tai reikėtų daryti nuolatos.
 • Susirasti naują bendrą hobi.
 • Išbandyti kažką naujo. Pavyzdžiui pasivažinėjimą kartingais ar keturračiais, jodinėjimą ir t.t. (nuoroda).
 • Nusipirkti santykius skatinantį žaidimą (nuoroda).
 • Perskaityti bendrai knygą ir ją aptarti, o jeigu ji apie seksą, tai ją ir išbandyti. Atrasti kažką naujo ir intymiame gyvenime.
 • Nueiti į gerą koncertą.
 • Aplankyti seminarą (nuoroda)

O ypač moterims svarbu, kad vyras kasdien jas išklausytų.

meile

Nuotrauka iš filmo „Medisono grafystės tiltai”

Antra filmo problema yra tai, kad moteriai trūksta dėmesio. Naujai pasirodęs vyras būtent tai jai ir suteikė, tai yra begalinį dėmesį ir didžiulį domėjimąsi ja. Taigi ką daryti kai moteriai trūksta dėmesio?

Tam kad moteris jaustųsi gerai ir jai netrūktų dėmesio vyras turi vertinti ją, ją lepinti, ja žavėti, sakyti komplimentus ir dovanoti gėles. Nuoširdžiai su ja bendrauti, ja domėtis, leisti jai pajusti, kad ji yra įdomi. Taip pat suteikti galimybę išsipasakoti, pakalbėti apie save. Juk mes visi žinome kaip svarbu bendrauti su antrąją puse, tačiau kiek iš mūsų kiekvieną vakarą paklausiame kaip tau sekėsi, kaip praėjo tavo diena? Šie keli klausimai daro stebuklus. Jie suartina, jie priverčia pasijusti svarbiais. Ir žinoma reikia nuoširdžiai klausytis, ką antroji pusė pasakoja apie savo dieną. O ypač moterims svarbu, kad vyras kasdien jas išklausytų. Vyrai išbandę šį ganėtinai paprastą dalyką- kasdienį savo moters išklausymą pastebi kaip jų santykiai keičiasi į gerą.

Žingsniai parodyti moteriai dėmesį:

 • Jau šiandien vyras gali padovanoti jai gėlių.
 • Nuo šiandien kiekvieną vakarą pradėti skirti laiko moters išklausymui ir tarpusavio bendravimui. Pokalbį galima pradėti nuo paprastos frazės: “Kaip tau šiandien sekėsi?”
 • Pakviesti ją į pasimatymą.
 • Pasakyti komplimentą savo moteriai. Pažvelgti į ją, iš šono ir pabandyti prisiminti už ką ją pamilote, iškelti į viršų teigiamus jos bruožus, savybes.
 • Parašyti meilės laišką ir jame papasakoti, kokia ji svarbi (nuoroda).

Ištrauka iš filmo „Medisono grafystės tiltai”

Žinoma, moteris taip pat turi rodyti dėmesį vyrui. Bet apie tai pakalbėsiu kitame straipsnyje.

Kita aktuali tema, kuri yra atspindėta filme, tai moters gyvenimas dėl šeimos ir savo realizacijos atsisakymas. Šiame filme moteris prarado gyvenimo džiaugsmą, nes didžiąją laiko dalį praleisdavo namuose. Ką daryti moteriai, kuri pajunta, kad nuolatinis buvimas namie ir tik su šeima nebeteikia džiaugsmo?

Tam, kad susigrąžinti savo vidinę laimę ir vyro domėjimąsi, tai moteris turi rasti užsiėmimą, savirealizaciją už namų durų.

Dažnai moterys, kurios pasirinko gyventi namų šeimininkės gyvenimą tampa nuobodžios vyrams, jiems nebėra apie ką su jomis kalbėtis. Vyrai savaime nustoja domėtis jomis, nes tiesiog jau viską žino apie jas ir jų gyvenimą. Tam, kad susigrąžinti savo vidinę laimę ir vyro domėjimąsi, tai moteris turi rasti užsiėmimą, savirealizaciją už namų durų. Tai nebūtinai pilnos dienos darbas, tai gali būti ir kelių valandų savanoriška veikla. Kažkas kas ją darytų laiminga. Taip pat moteris negali pamiršti bendravimo su draugėmis. Ji bendraudama su jomis pasisemia moteriškos energijos, atsipalaiduoja, išsikalba. Tai lyg terapija. Po susitikimo su draugėmis moteris pas vyrą grįš ramesnė ir laimingesnė.

Patarimai:

 • Atrasti patinkantį hobį, kuris jus vežtų ir galbūt iš jo kažkada sukursite mylimą veiklą.
 • Jau šiandien paskambinti geriausiai draugei ir susiorganizuokite mergaitišką pasisedėjimą. Nuolatos skirkite laiko pasisėdėjimams su draugėmis.
medisono grafystes tiltai

Nuotrauka iš filmo „Medisono grafystės tiltai”

Toliau filmo moteris atveria labai aktualų klausimą ar reikia aukotis dėl vaikų ar gyventi savo gyvenimą? Ar tikrai jei turi vaikų privalai pamiršti savo gyvenimą? Ką daryti jei esant santuokoje atsirado kitas žmogus?

Tuomet reikia leisti nurimti emocijoms, viską apmąstyti.  Apie savo antrą pusę taip pat reikia pagalvoti, gal jo laukia kitas žmogus, gal jis taip pat po skyrybų suras kitą nuostabią meilę. Ir tik nurimus, susivokus savo jausmuose galima priiminėti sprendimus.

O jei dar nėra laukiančio kito žmogaus, tai prieš priimant sprendimą reikėtų pasitikrinti ar jau neįmanoma iš dabartinių santykių sukurti meilės. Pabandyti į santykius sugrąžinti romantika, bendravimą, kartu leisti laisvalaikį. Tuomet žiūrėti ar keičiasi situacija. Galbūt kartu kreiptis į specialistą pagalbos, kuris padėtų pagerinti poros santykius. Taigi nereikia po pirmo pagalvojimo apie skyrybas skirtis. Reikia duoti laiko tiek sau tiek savo partneriui padaryti išvadas, galbūt pasikeisti ir labiau pasistengti. Svarbiausia netylėti ir sakyti kas netenkina, sakyti savo troškimus. Trumpai tariant pirma pabandyti sugrąžinti meilę ir jei nepavyksta tada tik galvoti apie skyrybas.

Taigi, manau, kad mes kiekvienas savo situacijas galime atrasti filmuose ir jas pastebėję iš šono gauti naudingų įžvalgų.

 

Su meile,

Karolina Žilinskaitė

You may also like...

2 Responses

 1. vilma parašė:

  Jokiu būdu negalima savęs aukoti vaikams, dėl jų gyventi su vyru, kad tėvas vaikams būtų. Tai geriau pasilaidoti gyvai, nes, kai netenki sveikatos, tampi nereikalinga vyrui, o ir vaikams taip pat.

 2. Agnė parašė:

  Vilma, aš manau, kad reikia atsižvelgti į moters jausmus vyrui. Jei pvz. tokia situacija, kad nei ji, nei vyras nebepuoselėja jokių jausmų vienas kitam, o gyvena tik dėl vaiko kartu – tuomet taip, sutinku, kad neverta aukoti ne savęs, nei vyro nei vaiko, kuris galiausiai ir nematys to tinkamo šeimos pavyzdžio. Tačiau kita situacija, jei moteris dar jaučia vyrui jausmus, bet jis yra atšalęs. Kiek turėjau tokių pavyzdžių gyvenime, tai šimtu procentų žinau, kad moteris turi galių susigrąžinti vyrą ir priversti jį vėl pamilti savo žmoną. Moterys tik skleidžiasi metams bėgant. Ko gero santykiuose vėsumą įpučia įsisukimas į rutiną, žmonos įnikimas į darbus ir mažesnis dėmesio rodymas vyrui. Manau, kad pvz. https://www.laisvalaikiodovanos.lt/dovanos-pagal-kategorija/romantiskos-pramogos pasirinkus kurį nors variantą iš čia galima puikiai suplanuoti savaitgalį su vyru. Galite pagaminti skanią vakarienę ir uždegus žvakių namuose pasidaryti romantišką vakarą. Tiek nedaug smulkmenų gali užkurti jausmus iš naujo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *