Meilės laiškas - Kaip rašyti?

Meilės laiškas

 

Kai buvau mokykloje, beveik visus laiškus rašiau ranka. Vėliau atėjo  gmail.com į Lietuvą. Tačiau laikui bėgant nustojau rašyti meilės laiškus ne tik ranka, bet ir el.paštu. „Toks gyvenimas“ – sakyčiau anksčiau. Neseniai vėl grįžau prie šio „reikaliuko“ – rezultatas stulbinantis. Negalvojau, kad tiek daug džiaugsmo yra pačiam rašyti juos. Gal net smagiau nei gauti.

Kaip rašyti meilės laišką?
Meilės laiškas sakyčiau yra vienas galingiausių ritualų, kuris santykių pradžioje gali sukurti labai stiprius, gal net stipriausius saitus poroje, o santykių eigoje padaryti stebuklus atstatant tarpusavio ryšį. Pabandykite parašyti meilės laišką antrai pusei bet kurioje bendro gyvenimo stadijoje pagal šias struktūras ir pamatysite, kad įvyko stebuklas:
 1. Kai pirmą kartą Tave pamačiau, Tavyje mane sužavėjo…
 2. Kai pirmą kartą Tave pamačiau arba kai leidome laiką kartu, savyje aš pajutau…
 3. Tik tu esi vertas viso gyvenimo pastangų, nes…
 4. Tik kai žvelgiu Tau į akis, aš matau ateitį, kokios norėčiau. Leisk papasakosiu, kokią ją matau.
 5. Iki sutinkant Tave aš gyvenau dėl savęs. Kai mes susitikome, aš supratau, kad tik kaiTu šalia, aš galiu jaustis…
 6. …todėl Tave myliu ir tik Tu man esi svarbiausias žmogus.
Suprantu, kad kartais mums sunku pradėti dalykus, todėl lai šios sakinių pradžios palengvina jūsų pradžią. O vėliau lai atsivėrusi jūsų širdis, prisiminimai ir jausmai liejasi laisvai ir nebūtina sekti šiais nurodymais. Improvizuokite, būkite savimi ir leiskite laiškui kurtis iš širdies.
Meilės laiškas, ypač parašytas ranka, kas šiais laikais yra retenybė, suteikia partneriui jausmą, kad jūs ėmėte ir padarėte tai, kas yra visai neįprasta, kad parodytumėte jam, koks jis yra svarbus. „Meilės laiško“ jau pats pavadinimas turi užkoduotą žinutę, kad bus faina, kad tai laiškas apie tuos jausmus, apie kuriuos mes neįpratę dažnai šnekėti.
Unikali meditacija: Meilės laiško rašymas, jei tai užtrunka ilgiau nei 20 minučių, suteikia jums unikalią būseną panirti į tam tikrą meditacinę būseną, kurioje pasiekiate ypač švarių minčių srautą (kas yra super sudėtinga šiuolaikinėje visuomenėje, kada FB srauto intensyvumas persiteikė ir į mūsų minčių erdves, todėl galvoti apie vieną objektą ilgiau nei 60 sekundžių mums yra iššūkis). Rašydami ranka stimuliuojame tam tikrą smegenų dalį, o jeigu mėgstate piešti simbolius laiškuose, pažadiname dar ir kūrybines smegenų erdves, todėl ilgo laiško rašymas mums leidžia atrasti tai, ko įprasta kasdienybė neleidžia mums pamatyti. Todėl norom nenorom mes patys nustembame, koks galutinis rezultatas gaunasi. Ir tereikia patikėti ir pradėti..Patobulinimai:
 1. Įdėkite gyvą bendravimą į laišką. Laiške užduokite klausimus „ir Tu taip manai?“ „Ar Tau patinka mano šita mintis?
 2. Įdėkite nusistebėjimus, tarytum stebite jo reakciją: „nepatiko?“, „aha, nusišypsojai“, „aš taip ir žinojau, kad tas Tave jaudina?“ 🙂 Tai padaro laišką gyvą ir žaismingą.
 3. Leiskite sau svajoti apie ateitį. Laiškas, kuriame svajojate apie ateitį, apie būsimas atostogas, apie būsimą kelionę arba gimtadienį, o gal net būsimą senatvę, suteikia bendros prasmės jausmą ir suvienodina jūsų viziją.
 4. Rašydami laišką būkite smulkmeniški. Įdėkite kuo daugiau smulkmenų. Pvz. „net paskaudo ranką berašant Tau laišką. Žinai, šis baltas tušinukas nėra jau toks patogus, kokiu jį laikiau prieš pasirinkdamas, kad jis bus mano meilės kalbos kalvis“ arba „įsivaizduok, kaip bus gera, kai nuvažiuosime į Graikiją ir gulėsime kambaryje, kuris kvepės levandomis (paprašysiu, kad iškvepintų specialiai dėl mūsų) ir jis turės balkoną su vaizdu į vandenyną, žinai, nors to balkono rankena ir kliba, nepatogu atidarinėti tų durų, bet man svarbiausia, kad mes kartu, aš laikysiu Tave apglėbęs iš nugaros, galvą padėjęs ant Tavo dešinio peties, abu žiūrėsime į tas bangas ir tada, su kairiąja ranka patrauksiu plaukus Tau nuo peties ir tyliai tyliai į ausį pašnabždėsiu – tai mūsų laikas, būk kokia esi, o aš Tave myliu ir mylėsiu už tai, kad esi. Galėsi net pajusti, kai žodžius seks mano stiprus spustelėjimas ir mūsų kūnu prabėgs šiurpuliukai. Nors ne, gal praskris drugeliai? Kaip norėtum? Aha, žinojau, kad pasirinksi drugelius! Tau jie visada labiau patiko :)“
Turbo patobulinimai:
 1. Parašykite 4-6 lapų laišką. Viename lape aprašykite vieną arba du dalykus, už kuriuos jį mylite. Tačiau laiško pabaigoje pradėkite mintį, o kitame lape pabaikite. Pvz: „Mane tai varo iš proto. Kai tu tai padarai, mano kelieniai pradeda virpėti, aš pamirštu ir kur esu, ir kiek dabar valandų. Ta Tavo savybė mane varė iš proto nuo pirmo mūsų susitikimo. Aš visada draugėms sakau, kad tu esi žavus tuo savo…. (minties tęsinys kitame lape, kuris yra kitame voke, kurį gausi po savaitės arba po mėnesio). Pagal tokią struktūrą parašytas laiškas, iš tarkim 6 lapų, turi 6 atskirus vokus, kuriame yra po vieną lapą, o tuos vokus atiduodate savo draugei arba draugui, kuris tam tikromis datomis siunčia juos jūsų nurodytu adresu, tarkim į darbą.
 2. Vizualika. Suskirstykite laiško lapą į tris lygias dalis. Viršutinėje parašykite vieną arba dvi mintis, kurias norite perteikti skaitytojui. Vidurinėje dalyje nupieškite kokį nors simbolį, mini piešinuką arba priklijuokite nuotraukos iškarpą. Mes greičiausiai ir labiausiai prisimename vaizdinius, tad lai tas vaizdas duoda gerą impulsą lengvai prisiminti jūsų šitą laišką ir ateityje. O apatinėje laiško dalyje padarykite įžangą į sekančio laiško minties įžangą. Užkabinančią įžangą 🙂
 3. Kvepiantis laiškas. Ar kada nors gavai laišką, kada atidarius voką laiškas buvo suvyniotas į maistinę plėvelę? O kai nuplėšei plėvelę visa patalpa pakvipo tau gerai pažįstamais Tavo antros pusės kvepalais? Ne, tad gal padaryk tokią staigmeną savo antrai pusei ir lai ji beskaitydama Tavo laišką jaučia Tave net ir uoslės pagalba? A?
Santykiai, kurie turėjo vieną meilės laišką, santykiai, kurie turėjo 100 meilės laiškų ir santykiai, kuriuose nebuvo nei vieno meilės laiško. Kuriuose Jūs norėtumėte būti? Tikriausiai kiekvienas intuityviai galėtume pajusti skirtumus tarp visu trijų variantų. Todėl meilės laiškas, kad ir kaip banaliai tai galėtų nuskambėti, sukuria labai labai tvirtus pamatus ateičiai, nes tai tarytum dokumentas, kurį galima perskaityti vėl ir vėl ateityje. Kuris gali priminti jums patį svarbiausią dalyką – tai kodėl jūs susitikot, kodėl jūs pamilote vienas kitą. Nepatikėsite, bet kiekviena porų terapija prasideda nuo tokio klausimo „Kuo jis ar ji patraukė jūsų dėmesį? Kodėl Jūs susižavėjote juo ar ja? Ir meilės laiškas yra pats geriausias tavo terapiautas, tik popieriniame variante, kurį gali išsitraukti bet kurį niūrų vakarą ir ne tik mintimis, bet visa savo būsena sugrįžti į tą akimirką, kaipirmą kartą jį pamatei arba supratai, kad taip, tai tas žmogus, su kuriuo noriu nugyventi visą gyvenimą. Galbūt net santuokos priesaika yra per daug bendrinė, kad ji turėtų tokį „atstatantį efektą“ kaip ranka rašytas laiškas su kokiu nors piešinuku ar sena nuotrauka bei daugeliu smulkiu detalių, nusakančių Tavo tuometines mintis, jausmus, kvapą, vaizdą, fiziologinius pojūčius ir t.t. kas 100% gali pakeisti Tavo būseną.
O gebėjimas grįžti į tą būseną, kuomet nusprendei savo viduje, kad esi užtikrintas ir nori kurti šeimą, yra gyvybiškai svarbus, nes tai gali padėti išsaugoti šeimą ir apsaugoti tave nuo netinkamų sprendimų. Nes sprendimai, priimami neigiamose būsenose, skatina mus saugotis, atsitraukti ir minimalizuoti rizikas ir pavojus, sprendimai, siekiantys apsaugoti ir paskatinti išgyventi, tačiau tik teigiamose būsenose mūsų sprendimai atneša mums laimę. Jie skatina mus kurti, pažinti, rizikuoti, duoti ir šypsotis, todėl meilės laiškas, gali būti pirmoji vaistinėlė, pirmoji pagalba sunkiu momentu, kada reikės priiminėti sprendimus. Rašykite ir tikėkitės gauti atgal tik tada, kai parašysite 100 pirmųjų savo meilės laiškų. Kai tai padarysite, aš garantuoju, kad sulauksite bent vieno meilės laiško. Iki tol rašykite nesitikėdami kažko atgal, tiesiog duokite ir džiaukitės tuo, ką suteikiate kitam žmogui. O jei gausite tokį laišką anksčiau nei parašėte 100 savų laiškų, tada jūs pats laimingiausias žmogus žemėje!
 
Sėkmės!
 
Su meile,
Vytautas J
 

You may also like...

2 Responses

 1. Jolita parašė:

  Esu parašiusi tokį laiška savo vyrui jau prieš metus laiko,tik į juodrašti vadinkime taip.Tik nepatikėsit,po šioliai jo gražiai neperašiau ir neiteikiau,nors mintyse žinau ,kad gal jam būtu gauti įdomu,o gal netgi malonu,nežinau.Kad būtu netikėta,tai tikrai žinau.Tik bėda ,kad taip ir neprisiruošiu to padaryti,o laikas bėga ,o ir pati sau kartais pasakau:gėda pelėda … 🙂

 1. 2017-06-25

  […] šypsenų kolekcionavimo ritualą priderinkite prie jo kokybiškus poros ritualus. Meilės laiško (nuoroda), kokybiškų pokalbių, pasimatymų ritualai padės Tau rinkti šypsenas ir priartėti prie savo […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *