Kuo skiriasi intymūs santykiai su mylimu žmogumi nuo atsitiktinių? | Apie Santykius Kitaip

Kuo skiriasi intymūs santykiai su mylimu žmogumi nuo atsitiktinių?

Intymus gyvenimas stipriai siejasi su žmogaus emocijomis, jausmais ir nemažai įtakoja jo laimės būseną. O ar žmogus gali būti laimingas turėdamas atsitiktinius santykius?

Kaip veikia žmogų atsitiktiniai santykiai?

Floridos universiteto mokslininkai 2010 metais atliko tyrimą, per kurį stebėjo 1621 savanorį ir tyrimas parodė, kad santykiai be įsipareigojimų arba paremti tik seksualiniais ryšiais yra itin pavojingi žmonių psichologinei sveikatai, nes sukelia nuotaikos svyravimus, nerimą, baimes, depresijos simptomus, skatina polinkį į priklausomybes.

Antropologas ir populiarių knygų visame pasaulyje apie šeimą autorius Gary Chapmanas rašo: „Senuosiuose žydų rankraščiuose rašoma tiesa: jaunavedžių pora užtrunka vienus metus, kol išsiaiškina, ką daryti, kad abu sutuoktiniai jaustųsi patenkinti lytiniu gyvenimu.“ Atsitiktiniuose santykiuose pora turi per mažai laiko pažinti vienas kitą, egoistiškai patenkinę savo geismą, du žmonės neišgyvena jausmo, kad yra mylimi, o tai ir veda prie psichologinio disbalanso.

Kas yra lytiniai santykiai?

Knygoje „Meilė santuokoje“ G. Chapmanas atvirauja: „Gailiuosi nežinojęs, kad lytiniai santykiai – ne tik sueitis. Pačią jų esmę sudaro tarpusavio ryšio patirtis. Tai pati artimiausia vyro ir moters bendrystė – ne tik dviejų kūnų susijungimas. Tai kūno sielos ir dvasios sąjunga. Manau kaip tik todėl krikščionybėje ir kitose pasaulio religijose lytiškai santykiauti leidžiama tik susituokus. Lytinių santykių paskirtis – patirti nepakartojamą tarpusavio ryšį, vyrą ir žmoną suvienijantį visą gyvenimą truksiantiems artimiems santykiams. Jeigu sueitis laikoma tik priemone geismo sukeltai įtampai pašalinti ir lytiškai pasitenkinti, ji neatlieka pagrindinės savo paskirties ir galų gale tampa banaliu savanaudišku veiksmu.“

Įvairūs tyrimai rodo, kad iki vedybų lytiškai bendravę žmonės išsiskiria du kartus dažniau už tuos, kurie iki vedybų lytiškai nebendravo.

Santykiai su mylimu žmogumi 

Ar galima išgyventi meilės pilnatvę intymiame gyvenime ilgalaikiuose santykiuose, šeimoje? Knygos „Mūsų santykių ritualai“ autorius Vytautas Jančiauskas rašo savo knygoje: „Tyrimai rodo, kad vis geriau pažįstant vienas kito kūną, būdą, pomėgius ir lūkesčius bei atsižvelgiant į juos, metams bėgant poros pasiekia vis didesnį intymų pasitenkinimą.“ Remiantis abiejų autorių, G. Chapmano ir V. Jančiausko nuomone, ilgalaikiai santykiai yra vienintelis kelias norint turėti kokybišką intymų gyvenimą.

O kad dviejų, vienas kitą mylinčių žmonių lytinis gyvenimas būtų pilnavertis, teikiantis abiems malonumą, o ne skatinantis slapta ieškoti atsitiktinių vienos dienos nuotykių, V. Jančiauskas duoda paprastą receptą – skirti sekso pasimatymus vienas kitam. „Jis bus du kartus per mėnesį. Vienam iš jų visą dieną ruošis vyras, o pasiruošimu kitam turės rūpintis moteris. Pasimatymo organizatorius turi pasirūpinti vieta, jaukia atmosfera (žvakės, smilkalas, muzika, tinkama temperatūra ir pan.).“ – rašoma knygoje „Mūsų santykių ritualai“. Šių pasimatymų tikslas yra, kad intymūs santykiai poroje atgytų, būtų dinamiški ir nenuobodūs. Kad abu partneriai su nekantrumu lauktų pasimatymo, spėliodami, ką gi šį kartą yra paruošęs man mano sutuoktinis(ė). Šie pasimatymai padės išvengti skubėjimo, dėl ko dažnai santykiuose nusivilia moterys. Tinkamai jiems pasiruošus, skiriant laiko atpalaiduojamam masažui, intymūs pasimatymai gali padėti porai vėl švęsti savo lytinį gyvenimą.

Straipsnį skaitykite alfa.lt

Parengė Vitalija Paulauskaitė

 

 

 

 

 

 

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *