Kodėl nebedarai staigmenų? | Apie Santykius Kitaip

Kodėl nebedarai staigmenų?

Labas, ar Tau patinka staigmenos? „Taip“ – dažnas net nesusimąstęs taria mintyse atsakymą.

Mes tik sakome, kad “MUMS PATINKA STAIGMENOS”. Iš tikrųjų tai mums patinka tik tos staigmenos, kurių mes laukiame ir kurios bus mielos. Jei pasirodo, kad staigmena yra ne tokia, kurią mes įsivaizdavome, mes ją vadiname “Problema” 🙂

Staigmenos – ar susimąstei, kokią įtaką santykiuose daro šis vienas paprastas žodelis. Net ir darbiniuose santykiuose tarp kolegų ar vadovų. Staigmenos yra susijusios su daugeliu mūsų bazinių poreikių. Tai netikėtumas, kuris tenkina gyvenimiškus įvairovės poreikius ir nutolina nuobodžios rutinos jausmą. Taip pat staigmenos yra vienas iš stipriausių mūsų emocinių potyrių stimuliantų, jeigu staigmenos yra kryptingai ir apgalvotai paruoštos. Jų pagalba mūsų gyvenimas prisipildo juoko, riksmų, ašarų, šiurpuliukų ir netgi pačios stipriausios ir netikėčiausios meilės pojūčių, daugeliu atvejų net sugrįžta net prasmės jausmas, juk jei apie mane pagalvojo, tai aš esu reikalinga(s). O meilėje net neįsivaizduojame tikros aistros ir šiurpuliukų be mažyčių, o gal ir didelių, kvailų ir rizikingų staigmenų 🙂

Kartą uždaviau sau klausimą: Ar aš, Vytautas, žinau, kaip stebinti ir daryti staigmenas savo mylimai moteriai dešimt, dvidešimt, o gal net 40 metų? Kokios staigmenos jai patiks po dešimties metų? Atsakymas “nežinau” privertė mane susimąstyti.

Papasakosiu, kas mane stabdė nuo nuolatinio staigmenų darymo? Yra kelios priežastys:

 1. Kartais aš tingiu 🙂 Na gerai gerai… Dažnai aš tingiu, gal ir norėčiau, bet tingiu.
 2. Kažko VAU nesugalvoju, o paprasta staigmena – prasta staigmena.
 3. Kartais pajaučiu “kodėl aš vienas turiu stengtis? Juk negaunu tiek pat atgal!”
 4. Kartais būna impulsas, o kartais ne, tai ir sėdžiu be impulsų 🙂
 5. Vis neateina tinkamas metas… Kažkada dariau staigmenas, buvau jaunas ir kvailas, dabar juk ne laikas, mes jau tiek metų kartu, kas dar per staigmenos.
 6. Galvojau visą savaitę, sugalvojau nesąmonę, tikriausiai nepatiks. Ai, geriau nedarysiu.
 7. Krūva bapkių. Dievaž, tik pasijudink iš namų ir tiek išlaidų. Staigmena = bankrotas.

Buvo metas, kai buvau staigmenų darymo asas. Vėliau buvo laikotarpis, kai galvojau, kad tai tik jaunimui, bet tikrai ne man. Dabar jau aš tikras vyras, o tikri vyrai gyvena gyvenimą ir turi rūpesčių, todėl apie staigmenas ir romantiką jie negalvoja. Dabar suprantu – buvau kvailys.

Bestudijuodamas santykių kūrimo meną suvokiau, kad staigmenos gali ir turi tapti mano gyvenimo rutina, jeigu noriu nuolatinio mėgavimosi ir kaifavimo nuo santykių. Bet kad tai taptų mano ritualu, aš turiu ne tik turėti kalną įvairiausių idėjų, bet turiu jausti ir nuolatinį teisingumo jausmą. Tai yra kad aš stengiuosi vienodai, na gerai, gal panašiai, kiek dedu aš ir kiek deda pastangų mano antroji pusė. Todėl man gimė idėja, padaryti tobulą žaidimą, kurį galėčiau žaisti visą gyvenimą, kuris būtų pritaikytas tiems, kurie neturi pinigų, ir kitiems, kurie turi jų mažai, o kai kurie gal net miega kupiūrose. Šis žaidimas tinkamas ir tiems, kurie gyvena mieste ir aniems, kurie gyvena kaime, kurie santykiuose yra pradinukai ir kurie jau “artėja prie finišo”. Žodžiu, neišsemiamas bagažas idėjų visiems gyvenimo atvejams.

Tikuosi mano mintys paskatins Tave susimąstyti, kodėl Tu nebedarai staigmenų.

Mano idėją gali rasti čia: www.vautau.lt

You may also like...

2 Responses

 1. Visaginietis parašė:

  Kaip gerai parasyta, dabar zinosime ka daryt

 2. Betafence parašė:

  O ar verta?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *