Antras filmas aptarimui „Tik 40” | Apie Santykius Kitaip

Antras filmas aptarimui „Tik 40”

 

Filmas labai tinkantis pažiūrėti 40metų poroms ir pastebėti save iš šono.

Filmo pora yra įstrigusi pykčių sūkuryje, rutinoje ir nebesidžiaugia vienas kitu. Jie puikiai pasirenka sugalvodami savaitgali praleisti be vaikų, išvažiuodami praleisti laiko tik dviese. Pabėga nuo kasdienybės, nuo rutinos ir nuo pykčių. Papildomai atsipalaiduoja suvalgydami žolės pyragėlių. Pasiekia maksimalų pabėgimą nuo rūpesčių ir atsipalaidavimą. Vėl pajaučia meilę vienas kitam, gyvenimo džiaugsmą. Supranta, kaip vienas kitą myli. Tai parodo, kad jie nėra kartu tik dėl vaikų ir visas jų gyvenimas nėra tik kančia. Jie nuoširdžiai myli vienas kitą. Jiems tiesiog trūksta laiko praleidimo kartu. Tačiau tik grįžus iš kelionės juos vėl pasitinka rūpesčiai susiję su vaikais ir jie vėl įsisuka į nesibaigiantį pykčių maratoną. Ką daryti tokioje situacijoje? Kaip sumažinti pykčius? Kaip sugrąžinti meilė į santykius? Kaip gyventi meilėje kasdien?

Tokių barnių priežastis, tai kad abu nesijaučia laimingi, ieško kuri kaltas dėl jų nelaimingo gyvenimo. Taip pat rutina ir jie laiko savo antrą pusę savaime suprantamu dalyku: mes kartu ir visada busime kartu, juk tiek metų jau esame kartu.

Patarimai:

 1. Reikia suvokti, kad toks gyvenimas netenkina. Pora turi kartu pasikalbėti ir abu norėti ieškoti sprendimų. Jie turi išsiaiškinti pagrindines nesutarimų priežastis, taip pat kas jiems patinka ir kas nepatinka kitame. Stengtis padėti savo antrai pusei ir sumažinti neigiamas savo savybes.
 2. Organizuoti tokius savaitgalius dažniau. Taip pat vidurį savaitės pakviesti antrą savo pusę į pasimatymą. Vyras gali padovanoti moteriai gėlių, dovanų, kvepalų ar gražius apatinius, suorganizuoti romantišką vakarienę, nusivesti į filmą, teatrą. Kai vaikai užmigs išeiti į kiemą pasimėgauti žvaigždėmis. Nuvažiuoti prie jūros. Moteris gali padaryti vyrui masažą, suorganizuoti romantiška vakarienę namie, nustebinti vyrą naujais apatiniais. Taip pat pasipuošti dėl jo, nuolatos stengtis atrodyti gražiai, seksualiai, nepamiršti savimi rūpinti. Nesiteisinti, kad turiu du vaikus, tai man nėra laiko rūpintis savimi ir t.t. Jei neturi laiko rūpintis savimi, tai tada nesistebėk kai tavo vyras žiūre ne į tave, o į tą kuri turi laiko savimi rūpintis. O gal tiesiog vaikams užmigus pabandyti pažaisti kortomis iš nusirenginėjimo lyg tik susipažinus. Prisiminti ką veikėte kai buvote tik susipažinę, ką darėte, ką kalbėjote, kaip stengėtės ir tai pakartoti. Juk tuo metu gėlių dovanojimas buvo savaime suprantamas dalykas. Ir visą tai reikėtu daryt nuolatos, turėti ritualus buvimo kartu, leidimo laiko kartu…
 3. Neieškoti kuris kaltas dėl barnių, nes kalti yra abu. Pajutus, kad prasideda kaltinimai- sąmoningai save iš to išvesti. Tai reikia apkalbėti ir susitarti, kad kai pajus, kad pradeda kaltinti vienas kitą, tai sąmoningai nutraukti tai žodžiu stop, baigiam ar panašiai. Surasti savyje stiprybės išeiti iš ginčo.
 1. Nebandyti vienas kito pakeisti. Nes žmogus pasikeis tik kai pats norės. Filme moteris bando pakeisti vyrą, o vyras moterį. Reikia nustoti nurodinėti ką daryti: nevalgyk keksiuko, nerūkyk ir t.t. Tai sukelia tik dar papildomų ginčų, tačiau sprendimo niekada ir neprieinama. Reikia suprasti, kad kitas žmogus pats pasirenka ko jam reikia ko ne ir nuolatinis nurodinėjimas nepadės.
 2. Pora bandė pagal santykių specialisto patartą metodą aiškintis santykius. Labai geras sprendimas apsilankyti pas specialistą ir su jo pagalba bandyti spręsti savo nesutarimus.
 3. Kasdien sakyti vienas kitas „myliu tave“.
 4. Sugalvoti kaip praleisti laiką linksmai ir atskirai. Tai gali būti atskirai praleistas savaitgalis su draugais, draugėmis. Moteriški ir vyriški džiaugsmai atskirose kompanijose.

Dar viena atskleista problema filme, tai kad vyras patiria sunkumus savo versle, žlunga jo verslas, mažėja pajamas ir didėja skolos. Tai žlugdo vyrą. Jis nebesijaučia svarbus, stiprus. Jis tampa labai pažeidžiamas ir irzlus. Tokia situacijoje turi stengtis abu partneriai. Moteris turi:

 • Palaikyti vyrą;
 • Neengti jo dėl skolų;
 • Pasitikėti juo, tikėti, kad jam pavyks viską pakeisti, jis juk geriausias! PALAIKYTI jį. Juk vyras kurį palaiko jo žmona gali nugriauti kalnus!
 • Nuolatos priminti kaip jį myli ir kad kartu jie išspręs viską.
 • Taip pat kaip ir darė filmo herojė rūpintis savo darbu/ verslu, kad kažkiek sumažintų vyro vargus
 • Neklausinėti “Na ar jau viskas gerai, ar išsprendei problemas?”

Vyras turi:

 • Savo blogos nuotaikos dėl pinigų neparnešti namo, stengtis išlaviruoti. Suprasti, kad ne žmona kalta dėl jo nesėkmių ir neišsilieti pykčio ant jos.
 • Jei jam reikia laiko viską apmąstyti, tai pasikalbėti su žmona ir parašyti kad jį suprastų ir leistų pabūti vienam, ramybėje – oloje.
 • Sportuoti, medžioti ar daryti kažką kas jam leis išlieti savo neigiamas emocijas ir jų nenešti namo. Tai yra rasti būdą kaip nusiraminti.

Filmo gale moteris pasako vyrui” tu pats geriausias”. Tai turėtų sakyti kiekviena moteris savo vyrui. Tai yra pastebėti tik geras jo savybes ir mažiau kreipti dėmesį į tai kas blogai. Į ką susifokusuoji tas ir auga. Taigi giriat vyrą ir džiaugiantis geromis jo savybėmis po kurio laiko pastebėsite, kad jos tik dar daugiau išaugo, o blogosios sumažėjo. Jau šiandien galite pasakyti vyrui komplimentą apie tai ką jis turi ar daro geriausiai.

 

Su meile,

Karolina Žilinskaitė

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *