7 žingsniai link santykių vizijos atostogų metu | Apie Santykius Kitaip

7 žingsniai link santykių vizijos atostogų metu

Ar kada nors pasvajojate apie savo santykius ateityje? Kokie norėtumėte, kad jie būtų? Kokių tikslų norėtumėte pasiekti kiekvienas individualiai? Ir kokių bendrų tikslų norėtumėte pasiekti kaip pora ar šeima?

Susikurkite tinkamas sąlygas svajojimui

Jeigu pasvajojate – tai jau gerai. Belieka susidėlioti konkrečius žingsnius. Tačiau jeigu nedrįstate svajoti apie santykių ateitį – pradėkite nedelsiant. Nes kaip laivas be šturmano tik plūduriuos jūroje taip ir santykiai be vizijos niekur nenuves. Todėl artėjant atostogų metui, galite išnaudoti šį laiką santykių vizijos sukūrimui, nes tam reikia skirti vieną ar dvi savaites. Pasak santykių eksperto Vytauto Jančiausko, geriausia santykių viziją kurti išvažiuojant į kelionę kartu su mylimu žmogumi ir visą kelionėje laiką bei dėmesį skirti vien tik jam ir santykių atkūrimui. 

V. Jančiauskas, taip pat populiarios knygos „Mūsų santykių ritualai“ autorius, rašo apie šią kelionę dviese: „Keliaudami kalbėkite tik apie jūsų bendros ateities viziją. Apie tai, kur esate kaip pora, kaip šeima ir kur norite būti. Išklausykite vienas kitą. Nepamirškite pagirti. Ir atsakykite į klausimus:

  1. Kas yra idealūs santykiai ir ko mums trūksta, kad juos pasiektume?
  2. Kokia yra mano asmeninė svajonė?
  3. Kokia yra mūsų bendra svajonė?“

Svarbu, kad šioje kelionėje būtumėte tik jūs dviese ir jums niekas netrukdytų. Todėl V. Jančiauskas pataria įvardyti garsiai savo kelionės tikslą – santykių gerinimo ir vizijos sukūrimo: „Toks tikslas skamba labai solidžiai ir svarbiai. Įvardiję kelionės tikslą, sulauksite daugiau pagalbos iš aplinkinių: kas nors priims jūsų vaikus, kas nors patars, kur geriausia nuvažiuoti, kas nors ateis pamaitinti jūsų katino ir palaistyti gėlių.“

Galbūt dabar jums atrodo, kad kelionė dviese kartą per metus yra prabanga, tačiau pabandykite pafantazuoti, kaip jūs jausitės kaip pora, po daugybės tokių kelionių: „Įsivaizduok, jei jūs visą gyvenimą keliautumėte kartu: koks didelis taptų jūsų bendrų patirčių bagažas, kaip puikiai jaustumėte vienas kitą kritinėse situacijose, kartu išgyvenę kovą su rutina ir kiekvieną kartą grįžę kupini naujų jėgų ir pasipildę meilės vienas kitam rezervuarą“ – rašo „Mūsų santykių ritualai“ knygos autorius.

Kaip pasiekti savo viziją?

Būdami kelionėje su savo mylimu žmogumi, turite labai aiškiai įvardinti sau ir vienas kitam, ko jūs trokštate ir su kokiomis kliūtimis galite susidurti. Labai svarbu yra žinoti, ko norime. Medicinos daktaras Maksvelas Maltas savo knygoje „Psycho-Cybernetics“ aprašo psicho-kibernetinį dėsnį, pagal kurį, kai protas turi apibrėžtą taikinį, jis susitelkia į jį ir nukreipia jo link visą energiją. O jeigu aiškaus tikslo nėra tai ši energija išsibarsto ir išblėsta.

Kaip siekti užsibrėžtų tikslų moko vienas sėkmingiausių pasaulyje žmonių Anthony Robbins. Savo knygoje „Neribota galia“ jis konkrečiai nurodo, kokius žingsnius reikia atlikti. Taigi, kiekvieną kelionės dieną įveikite po vieną žingsnį, o jei kelionė tęsiasi dvi savaites – vienam žingsniui skirkite dvi dienas.

  1. Sudarykite savo svajonių sąrašą. Atsakinėjant į anksčiau išvardintus tris klausimus, kuo tiksliau ir konkrečiau aprašykite, kokių idealių santykių norite, aprašykite asmeninius ir bendrus tikslus. Savo vaizduotėje kuo ryškiau kurkite žmones, įvykius, vaizdus, jausmus ir pojūčius, spalvas, kuriuos norite patirti jau greitai ir tolimoje ateityje. Šiame etape nesukite galvos kaip įgyvendinsite šiuos tikslus, tiesiog viską užrašykite ant popieriaus lapo. Žinokite, kad apribojimai egzistuoja tik jūsų prote, todėl leiskite sau svajoti nevaržomai. Paskui, nustatykite laiką kiekvienam tikslui pasiekti.
  2. Išsirinkite svarbiausius ateinančių metų 3-4 tikslus. Kokie norai jus labiausiai jaudina ir įkvepia, kas teikia didžiausią pasitenkinimą? Užsirašykite juos. O dabar užsirašykite argumentus, kodėl jūs tikrai norite tuos tikslus pasiekti. „Dėstykite mintis aiškiai, glaustai ir pozityviai. Pasakykite sau, kodėl esate tikri, kad pasieksite tai ir kodėl jums svarbu tai pasiekti.  Nes jei rasite pakankamai priežasčių, ar motyvų, imtis veiklos, tai ir padarysite.“ – rašo A. Robbins
  3. Surašykite visus išteklius. Užsirašykite visus įrankius, kuriuos turite tikslams įgyvendinti: asmenines savybes, finansus, laiką, sveikatos būklę, patirtį, išsilavinimą ir kitus dalykus.
  4. Kokie turėtumėte būti. Pagalvokite, kokie turėtumėte būti kiekvienas asmeniškai ir poroje kartu, kokias savybes reikia ugdyti, kokius įgūdžius turėtumėte įgyti, kad pasiektumėte, ko trokštate. Viską užsirašykite.
  5. Numatykite kliūtis. Jeigu norite įveikti savo apribojimus, pirmiausiai tiksliai įvardinkite juos. Smulkiai analizuodami savo asmenybę ir jūsų poros įpročius, aplinkybes, kasdienybę, įvardinkite, kas konkrečiai neleidžia jums gauti trokštamų dalykų.
  6. O dabar sėskitės ir planuokite. Tiksliai susiplanuokite, ką darysite kiekvieną dieną, savaitę, mėnesį nuo savo tikslo iki šios dienos, atgaliniu būdu. „Jeigu abejojate, kaip tas planas turėtų atrodyti, tiesiog paklauskite savęs, kas jums trukdo gauti tai, ko norite, dabar. Atsakymas į šį klausimą nurodys nuo ko pradėti. Tos problemos sprendimas tampa tarpiniu tikslu, pirmąja sėkmės laiptų pakopa.“ – rašo Anthony Robbins.
  7. Galiausiai įsivaizduokite savo svajonių dieną kartu su mylimuoju. Paskutinę kelionės dieną skirkite šiai užduočiai ir garsiai svajokite su savo partneriu. Kaip jūs jaučiatės kartu, ką jūs veikiate kaip pora, ir ką veikiate atskirai? Kaip žvelgiate vienas į kitą ir ką sakote? Kokia aplinka jus supa? Fantazuokite kuo ryškiau, nes pasak Anthony: „Visa ko pradžia yra proto kūryba, tad imkite ir atkurkite savo dieną tokią, kokios labiausiai trokštate.“

Na štai ir jūsų kelionės pabaiga. Grįžę, po tokios kelionės jūs ne tik parsivešite naujų įspūdžių iš nematytų vietų, bet ir abu būsite pilni energijos ir noro tuoj pat pradėti įspūdingą, dar vieną kelionę link savo santykių susikurtos vizijos. Tikėkite ja ir jums viskas pavyks!

Skaitykite straipsnį alfa.lt

Parengė Vitalija Paulauskaitė

 

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *