7 patarimai kaip pagerinti tarpusavio bendravimą | Apie Santykius Kitaip

7 patarimai kaip pagerinti tarpusavio bendravimą

 

 

 

Nors visos poros santykiuose turi pakilimų ir nuosmukių, tačiau sėkmingos poros žino, ką daryti sunkumų laikotarpiu ir kaip išsaugoti meilę vienas kitam. Viena iš laimingų porų paslapčių yra bendravimas, laikas skirtas pokalbiams.

  Daugelis santykių problemų prasideda nuo bendravimo trūkumo, nuo neišsikalbėjimo. Užtenka, kad bent vienas iš partnerių nuspręstų nesidalinti savo jausmais ir to pakanka, kad santykiai pradėtų griūti.

  Taigi ką daryti, jei aš noriu pasikalbėti su savo vyrų, o jis eilinį kartą vėluoja grįžti iš darbo? Plius grįžo pavargęs, paskendęs mintyse apie darbą ir mažiausiai ko nori, tai kalbėtis apie mūsų santykius? Kaip man jaustis?

  Norint pradėti kokybiškai bendrauti vienas su kitu yra būtinos kelios taisyklės. Norėti pagerinti tarpusavio bendravimą turi norėti abu, nes neužteks, kad vienas laikysis visų punktų, o kitas toliau žiūrės mėgstamą serialą, kol kitas bando su juo pasikalbėti. Visų pirma reikalingas suvokimas, kad abu nori gerų santykių ir kad abu privalo dėl to stengtis. Abu yra atsakingi už santykių kūrimą.

 

  Patarimai, padėsiantys lengviau komunikuoti
  1. Planuokite laiką kartu, kurį galėsite skirti pokalbiams. Jei reikia, net galite savo kalendoriuje, pasižymėti kada skirsite laiko pokalbiui su antrąja puse. Tuo metu padėkite telefonus į šoną, išjunkite televizorių ir pasirūpinkite, kad vaikai jums netrukdytų. Būkite tikri, kad tuo metu galėsite 100 procentų atsiduoti savo partneriui.
  2. Jei pas jus jau yra susikaupę daugybė pykčio ir jūs negalite bendrauti vienas su kitu nerėkiant, tai pokalbiams rinkitės viešą erdvę, kurioje jums bus gėda garsiai šaukti ant partnerio. Tam tinka viešoji biblioteka, parkas, restoranas…
  3. Nustatykite taisyklę, kad kol kitas kalba, tai jūs nepertraukinėsite ir išklausysite jį iki galo.
  4. Kalbantis  nevartokite tokių frazių kaip: “Tu visada…” ar “Tu niekada…”. Nekaltinkite vienas kito, vietoj to kalbėkite apie tai, kaip jūs jaučiatės. Sakinį pradėkite fraze “Aš jaučiuosi..”. Pvz.: “Aš jaučiuosi nemylima, kai būnu namie viena ir laukiu tavęs grįžtant iš darbo, o tu vėluoji.”, “Aš jaučiuosi blogai, kai tu manimi nepasitiki ir kas minutę skambinėji į darbą.”
  5. Sukurkite erdvę, kurioje partneris jausis saugiai, neteiskite jo už jo atvirumą, leiskite jam atsiverti ir atvirai su jumis kalbėtis. Neatsitraukite tuo metu, kai jis pradeda atsiverti jums. Stenkitės nenuvertinti jo jausmų ir nesakykite, kad tai, ką jis sako, yra nesąmonė.
  6. Naudokite kūno kalbą bendraujant, kai pajaučiate, kad mylimam žmogui pasidaro sunku, tai apkabinkite ji, paimkite už rankos.
  7. Ilgainiui suformuokite ritualą, kurio metu kalbatės, klausotės ir būnate kartu.

 

Turi daugiau klausimų apie santykius? Dar daugiau atsakymų į savo klausimus galite surasti atvykę į interaktyvų vakaro seminarą su profesionaliais teatro ir kino aktoriais „Ką apie konfiktus turi žinoti kiekvienas“ jau rugsėjo 25-27 d.

Apie viską plačiau spausk ČIA

 

Su meile,

Karolina Žilinskaitė

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *