6 darbuotojų tipai: kuris iš jų esi tu? | Apie Santykius Kitaip

6 darbuotojų tipai: kuris iš jų esi tu?

Kiekvienas galime pasirinkti, ką veikiame gyvenime. Mūsų pasirinkimai individualūs, o pasiekimai absoliučiai unikalūs. Vieni dirbdami konkretų darbą jaučiasi laimingi, save realizuoja ir kyla karjeros laiptais, o kiti būna išmesti arba patys išeina. Kiekvienas priklausome vienam ar keliems iš 6 darbuotojų tipų. Susipažinkite su jais ir nuspręskite, kuris esate jūs.

  1. Sauguoliai

Tai – žmonės, kurie į darbą ateina dėl saugumo: jie siekia stabilumo, fiksuoto atlyginimo. Jiems svarbūs ne rezultatai ir priedai, o bazinių poreikių patenkinimas. Dauguma sauguolių dirba valstybės tarnyboje arba tarptautinėse korporacijose – ten, kur jie įžvelgia stabilumą.

Šie darbuotojai puikiai vykdo paskirtas užduotis, į darbą ateina ir išeina laiku ir nė minutės vėliau, laikosi taisyklių, yra struktūrizuoti. Tačiau jei įmonė nori plėstis, nori iš darbuotojų viršvalandžių, papildomų idėjų ir iniciatyvų, sauguoliai nevertingi, nes jie nenori dirbti papildomai, daugiau pasistengti, jie tampa įmonės stabdžiu.

Jie atsakingai atlieka paskirtas užduotis, tačiau papildomos atsakomybės vengia ir laukia, kol kiti viskuo pasirūpins. Darbovietėse, kuriose gausu sauguolių, sunku įvesti permainas. Tą matome valstybinėse įmonėse.

Kiekvienas sauguolis susiduria su problema: įsidarbinęs ir pajutęs satabilumą, gali suskaičiuoti potencialias viso gyvenimo pajamas. Tada sauguoliui pasidaro nuobodu, dingsta entuziazmas. Krizės laikotarpiu, prireikus mažinti darbuotojų skaičių, tokie saugūs ir neentuziastingi darbuotojai būna atleidžiami pirmieji.

  1. Iššūkių ieškotojai

Žmonės, kurių asmeninis gyvenimas nuobodus, darbe siekia naujovių, pažinčių, azarto. Tai – iššūkių ieškotojai. Jie daug kartų energingesni už sauguolius. Jie sunkiai atlieka rutininius darbus – jiems nuobodu. Ten, kur reikia ilgai kurti ir kilti, jiems per sunku.

Tačiau jei darbdavys sukuria sąlygas tokiam žmogui patirti emocijas ir dinamiką darbe, gauna puikų darbuotoją.

Iššūkių ieškotojas gali būti studentas, įsidarbinęs barmenu arba skrydžių palydovu: jie darbe pamato daug žmonių, patiria daug dinamikos.

  1. Svarbuoliai

Kai kurie renkasi tokį darbą, kad galėtų jaustis svarbūs ir pasigirti prieš kitus. Atėję į darbo pokalbį visų pirma klausia, kaip vadinsis pareigos, koks įmonės prestižas. Tai – svarbuoliai. Pagrindinis tokių darbuotojų privalumas yra tas, kad iš savo noro būti pastebėti ir įvertinti, jie pakyla į aukštas pareigas. Dauguma politikų, įmonių direktorių yra svarbuoliai. Svarbuoliai lengvai randa kalbą su kitais svarbuoliais ir tai gali atnešti puikių rezultatų įmonei. Tačiau svarbuolis viską priima asmeniškai ir laiku negavęs adekvataus įvertinimo praranda motyvaciją ir pats išeina iš darbo arba ima dirbti mažiau produktyviai.

  1. Draugeliai

Draugeliai į darbą ateina dėl to, kad jiems namie nuobodu. Jiems svarbūs ne rezultatai, o galimybė pabendrauti, mikroklimatas, apšvietimas, darbo kėdės, ventiliacija, virtuvėlė, parkingas, įmonės vakarėliai, „team-building’ai“.

Jie siekia susirasti draugų, būti tarp savų.

Draugelio tipo darbuotojas gali būti nuostabus personalo skyriaus vadovas, nes į kiekvieną žiūri kaip į giminaitį, rūpinasi kolegomis. Tačiau kai turi daryti rutininius darbus, kurie atskiria jį nuo kitų arba jeigu turi pareikalauti iš kito ko nors nemalonaus, patiria stresą, o jų motyvacija dirbti krenta.

Normalu, kad krizės metu įmonėje darbuotojai būna suirzę, kyla daugiau konfilktų ir įtampos. Draugeliai tą sunkiai išgyvena ir kartais dėl prastų santykių su kolegomis palieka darbą.

  1. Tobulėtojai

Jiems svarbus ne atlyginimas ir sąlygos, o karjera:  galimybė ko nors išmokti, gerint perspektyvas. Didelėse korporacijose entuziastingi darbuotojai akimirksniu gauna tobulėjimo planą, dalyvauja mokymuose, turi galimybę kilti pareigoje, gauna patarimų, mentorių… Tipiškas tobulėtojas yra motyvuotas ir jeigu jam suteikiate galimybę tobulėti, jis dirbs ir padarys įspūdingus rezutlatus.

Bet jeigu jam nesuteiksite galimybių šnekėtis apie rezultatus, vykti į mokymus, jam bus nesvarbus atlyginimas ir įvertinimas – jis išeis. Būna, kad tobulėtojai pasiekia geriausią įmonės poziciją ir išeina, nes nebemato, kur kilti.

  1. Mokytojai

Darbutojas, perėjęs ilgą mokymosi procesą, ilgai kilęs karjeros laiptais, sukaupęs daug patirties nebenori dirbti paprasto darbo ir pajunta poreikį dalintis savo patirtimi. Mokytojo tipo darbuotojas suvokia, kad vienas nuveiks ne tiek  daug, kiek galėtų turėdamas pavaldinių ir panaudojęs savo patirtį.

Toks žmogus darbo pokalbio metu klausia, kiek pavaldinių gali turėti, ar dažnai vyks susirinkimai. Jie noriai dirba, apmoko kitus, greitai įžvelgia problemas ir sugalvoja jų sprendimus, jeigu turi puikią komandą ir motyvuotus mokytojus. Tačiau jei jiems bus leista atlikti tik paprastus darbus, jie pajus beprasmybę, nes nerealizuos savo potencialo.

🔝💯 ✔

Kaip manote: kokie darbuotojai būna atleidžiami , o kuriuos žūtbūt siekiama išlaikyti?

Jei norite darbe būti vertinami, saugūs ir kurti gerus rezultatus, turite pasidomėti Išskirtinės vertės kūrėjo kursais: jų metu sužinosite daugiau apie darbuotojų tipus ir sužinosite, kaip atskleisti savo potencialą, išlikti saugūs, turėti kylančias pajamas.

Kviečiu visus į nemokamą Webinarą ir įvadinius vienos dienos mokymus! https://ivk.lt/ 

Vytautas Jančiauskas. 

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *