5 meilės kalbos | Apie Santykius Kitaip

5 meilės kalbos

Ar skaitei Gary Chapman knygą 5 meilės kalbos?

Tai pasaulinio populiarumo knyga.  Pagrindinė knygos mintis, kad mes kiekvienas turime savo meilės kalbą, per kurią mes duodama ir priimame meilę, todėl gali būti situacijų, kai pora tikrai nuoširdžiai myli vienas kitą, tačiau jaučiasi nemyli, tai yra todėl nes jie kalba skirtingomis meilės kalbomis.  Pirma jūs turite suprasti savo meilės kalbą ir tada jūs galite bandyti suprasti savo mylimojo meilės kalbą. Tuomet jūs galėsite padėti jam jaustis tikrai mylimu. Šios meilės kalbos tinka, netik bendraujant  su savo antrąja puse, tačiau ir su tėvais, draugais ar kolegomis.

Bendravimas santykiuose neapsiriboję vien tuo kaip mes kalbame žodžiais. Iš tikrųjų mes kalbame ir kūnu, veiksmais ir įvairiais savo poelgiais, tačiau mes labai dažnai manome, kad partnerio bendravimo būdas yra toks pat kaip mūsų, o tai yra laaaabai toli nuo tiesos.

Kiekvienas iš mūsų turi savo meilės kalbą. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad kaip aš jaučiuosi mylimas skiriasi nuo to kaip tu jautiesi mylimas. Būtent todėl dažnai pasitaiko, kad mes santykiuose rodome meilę ta kalba, kuria mes priimame meilę, o ji dažniausiai nesutampa su mūsų partnerio meilės kalba. Savo knygoje Gary kalba apie šias penkias meilės kalbas:

 • Laikas kartu
 • Palaikymo žodžiai
 • Paslaugos
 • Dovanos
 • Fizinis prisilietimas

Siūlau atlikti testą ir išsiaiškinti, kuria meilės kalba jūs kalbate: ATLIKTI TESTĄ

Nenustebkite jei jūsų meilės kalbos bus kelios. Dažniausiai mes turime kelias dominuojančias meilės kalbas.

Daug svarbiau žinoti ne savo, o savo partnerio meilės kalbą. Jei tu nežinai savo mylimojo meilės kalbos, tai tu negali išreikšti meilės, taip kad jis ją pajustų. Būtent todėl testą reikėtų atlikti abiems partneriams.

Aš  kaip ir daugelis turiu kelias meilės kalbas. Mano viena iš meilės kalbų yra dovanos. Būtent todėl aš nuolat noriu kažką nupirkti mylimiems žmonėms, kažką padovanoti. Aš tam sugaišdavau daugybę laiko, nes aš galvojau, kad būtent taip parodysiu aplinkiniams, kad juos myliu. Kol aš nežinojau, kad egzistuoja meilės kalbos nesuprasdavau, kaip mano mylimasis gali laikyti neišpakuotas dovanas kelias dienas ar net savaitę????!!!!! Kaip jam gali būti neįdomu kokia tai dovana??? Dabar aš suprantu, kad jam reikia ne dovanų, o visai kitų dalykų, juk mes kalbame skirtingomis meilės kalbomis! Kai surandi savo meilės kalbą ir žinai savo partnerio meilės kalbą, tai pasidaro daug lengviau bendrauti. Pavyzdžiui juk norint, kad aš pasijusčiau nemylima užtenka man nepadovanoti dovanos svarbia proga ir aš tai suprasiu, kaip aiškų parodymą, kad nerūpiu.

1 meiles kalba

Palaikymo žodžiai

Kartais žodžiai gali padaryti daugiau  nei veiksmai. Ypač jei jūsų meilės kalba palaikymo žodžiai.  Komplimentai, pagyrimai, malonūs žodeliai, įvertinimas  tokiam žmogui yra labai svarbu.

Patarimas:  jei tu myli žmogų, kurio kalba yra palaikymo žodžiai, tai sakyk jam kuo daugiau komplimentų, įvertinimo ir padrąsinančių  žodžių kasdien.

2 meilės kalba

Paslaugos

 Šioje kalboje veiksmai reiškia daugiau nei žodžiai. Žmonės, kurie kalba šia kalba išreiškia meilę darydami dalykus dėl kitų. Jie jaučiasi labiausiai mylimi tada, kai jų antra pusė daro dalykus dėl jų. Tai gali būti bet kas , Pavyzdžiui kalbant apie namų ruošą, tai gali būti indų išplovimas, maisto pagaminimas, šiukšlių išnešimas, šuns išvedimas, bet kas kas sumažins jų darbų sąrašą. Tingumas ir pridėjimas daugiau darbo tokiam žmogui yra didelis ne jų meilės kalboje.

Patarimas: padaryk kažką ką žinai, kad jis/ji norėtų, kad padarytum už jį/ją. Padėk.

3 meilės kalba

Dovanos

Yra žmonių, kuriems dovanų gavimas yra numeris vienas meilės kalba. Ir tai nėra klabama apie materialiai brangias dovanas, tokiems žmonėms svarbu dėmesys ir pastangos įdėtos į dovaną. Žmogui kalbančiam šia kalba kiekvienas dovanos gavimas parodo, kad yra mylimas ir svarbus. Jei tokiam žmogui pamiršite padovanoti dovaną per Kalėdas, gimtadienį ar per kitą svarbią šventę, tai bus katastrofa jiems.

Patarimas: Turėkite dovanų idėjų knygutę, kurioje galėsite pasižymėti  kiekvieną kartą kai jūsų mylimasis pasakys “ooo kaip man tai patinka!”.

ATLIKTI TESTĄ

4 meilės kalba

Laikas kartu

Kalbantys šia kalba labiausiai mylimi jaučiasi tada, kai jiems skiriamas laikas, kokybiškas laiko leidimas kartu, bendravimas. Jiems patinka, kai jiems skiriamas dėmesys, jų klausomasi.  Labai svarbu būti tikrame kontakte su tokiu žmogumi, būti čia ir dabar, be telefonų, televizoriaus ar kompiuterio. Tuomet toks žmogus pasijaus tikrai mylimas

Patarimas: jei tu myli žmogų, kuris kalba šia klaba, tai paklausk jo ką jis norėtų nuveikti kartu. Tuomet paskirkite tam laiką ir būkite tikri, kad niekas jums netrukdys, kad yra išjungti telefonai ir visi kiti pašaliniai dalykai.

5 meilės kalba

Fizinis prisilietimas

Žmogus kurio meiles kalba yra ši mėgsta fizinį kontaktą. Jam patinka apsikabinimai, bučiniai, ar trumpi prisilietimai prie rankų, pečių ar veido.

Patarimas: jei jūsų antra pusė kalba šia kalba, tai bendraujant su juo stenkitės laikyti ją už rankos.

Taip pas siūlau pasidomėti knyga „MŪSŲ SANTYKIŲ RITUALAI“, kurioje taip pat yra dalis apie 5 meilės kalbos, tačiau tai praktinė knyga apie tai, kaip vienas santykių ritualas gali išgelbėti santykius – NEMOKAMA KNYGOS IŠTRAUKA 

arba įsigyti galite čia

ATLIKTI TESTĄ

Su meile,

Karolina Žilinskaitė

You may also like...

2 Responses

 1. Dovile parašė:

  O kas, jei abiems meilės kalbos – paslaugos?

 2. tomas parašė:

  tada konfliktas kam plauti indus neisvengiamas 😆😆😆😆😆

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *