4 vyro žaizdos ir kaip moteris gali padėti joms gyti | Apie Santykius Kitaip

4 vyro žaizdos ir kaip moteris gali padėti joms gyti

„Tau niekada nepavyksta, tu nieko nesugebi ir esi niekam tikęs“, – kai moteris taria šiuos žodžius savo vyrui, ji turi tikslą, kad šis susigės ir pradės keistis iš nevykėlio į „supermeną“. Tačiau tai niekada neįvyksta. Įsivaizduokite žmogų, kuris yra sužeistas, jo šone matosi ryškus randas, ką tik užsitraukęs nuo gilaus peilio dūrio ir šiek tiek apgijęs. Jau nebekraujuoja, bet dar labai skauda. Ateina jo mylima moteris, priklaupia prie savo vyro, jos rankose aštrus peilis, jo ašmenimis perbraukia ką tik apgijusią žaizdą. Nors prieš tai vyras jau buvo pradėjęs vaikščioti, bet po šio dūrio, jis vėl nebeturi jėgų net atsistoti.

Neigiami žodžiai yra kaip peilio ašmenys, jie išdrasko žaizdas užuot jas gydę. Daug vyrų sudėtingais gyvenimo periodais ir taip abejoja savo gebėjimais, o kai moteris, užuot padrąsinusi, „įbedžia peilį į šoną“, vyras nebetenka paskutinių jėgų likučių.

Vyras ypač jautriai reaguoja kai abejojama jo gebėjimais. Skaudžiausia jam yra pralaimėjimas, o svarbiausia gebėjimai ir teigiamas jų įvertinimas. Visi vyriškos lyties atstovai buvo sukurti siekti pergalės, laimėjimų, konkuruoti. Galėdami pilnai atskleisti šią savo prigimtį, jie puikiai jaučiasi gyvenime. Moterims nebūtina įrodyti savo gebėjimų, jos atsiskleidžia puoselėdamos grožį, kurdamos, vystydamos santykius. Tai vienas iš esminių skirtumų tarp vyro ir moters.

Istorija apie žodžių poveikį

Kaip žodžiai gali vyrą žeisti ir kaip gydyti, rašytojas Vytautas Jančiauskas pasakoja savo knygoje „Mūsų santykių ritualai“. Jis aprašo Ramunės ir jos alkoholiko vyro istoriją. Ramunė mylėjo savo vyrą, tačiau šis gėrė. Būdavo prablaivėjimo laikotarpių, bet juos keisdavo gėrimo savaitės. Ramunė priekaištavo savo vyrui, tempė jį koduotis, barė jį, tačiau niekas nesikeitė. Kol vieną dieną, galbūt su kažkuo pasitarusi, Ramunė, užuot priekaištavusi ką tik išsiblaiviusiam vyrui, pradėjo jį girti. Už menkiausias smulkmenas vyrui buvo sakoma: „Dėkoju“, „Koks tu šaunus“, „Aš tavimi didžiuojuosi“.

Kai vyras užgerdavo, žmona apklodavo jį ir eidavo savo darbų dirbti. Jam atsikėlus pasiūlydavo arbatos. Tai tęsėsi kurį laiką, kol vyras pats pradėjo apie save galvoti, koks jis šaunus. Žmona nebeskleidė neigiamų emocijų ir jų santykiai pagerėjo. Pamažu vyras pradėjo galvoti, kam tada gerti, jeigu ir blaiviam gerai? Jis pradėjo gydytis. Piktais žodžiais Ramunė nieko nelaimėjo, o geri žodžiai gydė vyro širdį, po kurio laiko jis atrado jėgų kreiptis pagalbos dėl alkoholizmo. Ramunės šeimyninis gyvenimas susitvarkė, vyras nustojo gerti. „Žmonės geria norėdami numalšinti vidinį skausmą, o komplimentai yra gydomasis balzamas tam skausmui malšinti.“ – rašo V. Jančiauskas knygoje „Mūsų santykių ritualai“.

Vyriškos emocinė žaizdos ir jų gydymas:

  1. Manęs neįvertina

Vyras kiekvieną dieną eina į darbą, rūpinasi šeimos finansiniu stabilumu, tačiau moteriai atrodo, kad tai savaime suprantama. Po kurio laiko vyrui dingsta motyvacija ja rūpintis.

Keisti – „Tu šaunus“

Moterys, leiskite vyrui auginti savo vyriškumą! Būkite atsipalaidavusios ir pasitikėkite jo sprendimais. Net jei jis suklys, sakykite jam: „Aš tikiu tavimi, tu šauniai susitvarkei su kitomis užduotimis, susitvarkysi ir su šia“.

Įvertinimas ar nuvertinimas nebūtinai vyksta žodžiais, vyrai puikiausiai pastebi moters neverbalinę kalbą. Net jei nieko blogo nepasakėte, o tik pagalvojote, ženkite dar vieną žingsnį, keisdamos savo mintis. Kiekvieną rytą, vos nubudę, pagalvokite, kiek daug vyras dėl jūsų padarė, o tada išreikškite savo žavėjimąsi prisilietimu, žvilgsniu, žodžiu. 

  1. Mane menkina

Moteris abejoja vyro gebėjimais ir tai dar vienas skaudus „dūris“ jo savigarbai.

Keisti – „Tu stiprus“

„Aš juo pasitikiu, o tai padeda šalia jo jaustis saugiai. Man patinka jį matyti kaip tvirtą sieną, kuri mane saugo, aš pati galiu atsipalaiduoti ir būti savimi“, – rašo Andrė Pabarčiūtė ir Rimvydas Židžiūnas knygoje „Amžinas medaus mėnuo“. Taip turėtų moteris jaustis šalia vyro.

Kodėl jūs, moterys, nuolat tikrinate, ar jis gerai viską padarė? Tai bereikalingi rūpesčiai. Palikite vyrą ramybėje, tegul jis atlieka užduotis taip, kaip pats sugeba. Tegul jis pasimoko iš klaidų. Palaikykite vyrą žodžiais „Tu stiprus“, „Tikiu tavo gebėjimais“. Giriantys žodžiai yra palankiausia terpė vyrui atskleisti savo gebėjimus.

  1. Nuolat prikiša mano trūkumus

Moteris nepastebi vyro sugebėjimų tam tikroje srityje, bet labiau akcentuoja tai, ko jis nesugeba.

Keisti – „Tu sugebi“

Jūsų vyras, be abejo, turi daug sugebėjimų. Tik po 10 santuokos metų jūs tai primiršote. Galbūt jis, iš tūkstančio kitų vyrų, geriausiai sugeba pasekti pasaką dukrytei prieš miegą. Juk tai puikus gebėjimas! Jeigu ieškosite žmoguje trūkumų, visada rasite. Nė vieno nėra tobulo. Jei ieškosite privalumų – visada rasite. Psichologai sako, kad vidutinių gabumų žmogus turi ne 1, ne 2, bet 10 ir daugiau gebėjimų įvairiose srityse. Suraskite tuos 10 savo mylimiausiame žmoguje.

  1. Ji nuolat mane bando perauklėti

Žmona lygina savo vyrą su kitais, tikėdamasi, kad jis keisis. Vyras jaučiasi taip, tarsi būtų automobilis, o žmona norėtų iš jo padaryti garlaivį. Jis labiausiai nori būti savimi.

Keisti – „Tu pats geriausias“

Gyvenime žmogus gerai jaučiasi kai patiria savo unikalumą, išskirtinumą. Nėra vienodų žmonių ir nenorėkite, kad jūsų vyras būtų panašus į kažką kitą. Juk nenorite, kad jūsų automobilis virstų garlaiviu? Kaip tada važiuosite į darbą? Automobilis turi kuo didžiuotis prieš garlaivį. Be jo neįmanoma išsiversti nė dienos. Taip ir jūsų vyras turi kuo didžiuotis prieš kitus vyrus. Pastebėkite tas savybes. Sakydami vyrui, kad jis pats geriausias, padėsite augti jo herojiškumui ir tapti geriausia savo paties versija.

Parengta pagal Andrė Amiya Pabarčiūtės ir Rimvydo Židžiūno knygą „Amžinas medaus mėnuo“, Vytauto Jančiausko „Mūsų santykių ritualai“.

Straipsnį rasite tiesa.com

Parengė Vitalija Paulauskaitė

 

O jei norite sužinoti daugiau, kaip vienas kitą galite palaikyti ir skatinti būti geriausia savo versija, kviečiame į Vytauto seminarą ‘Ką apie santykius turi žinoti kiekvienas’! Jame kalbėsime būtent apie  vyro ir moters pareigas, ko pasekoje žinosite, kaip tapti gerbiamu vyru, o moteris – geidžiamiausia dyva.

Visa tai jau gruodžio  27-29 d Tavo mieste. Daugiau info čia -> unikalus vakaro pasimatymas seminare

 

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *