4 asmeninės savybės, apie kurias mažai žinojote | Apie Santykius Kitaip

4 asmeninės savybės, apie kurias mažai žinojote

Kiek daug problemų išsispręstų mūsų mieste, šalyje, jeigu tik mokėtume susikalbėti. Deja, ne tiek daug mokykloje ar universitete tenka gauti žinių apie bendravimo meną. Rodos, šioje srityje kiekvienas turi tobulėti asmeniškai. Tačiau jau ne už ilgo, spalio mėnesį Šiauliuose bus galimybė sužinoti šį tą daugiau apie bendravimą Vytauto Jančiausko seminare „Ką apie bendravimą turi žinoti kiekvienas“.

Lektorius ir porų konsultantas V. Jančiauskas surinko ir susistemino informaciją apie vidinius personažus, kuriuos turime kiekvienas. Perskaitęs daugybę knygų ir dalyvaudamas seminaruose V. Jančiauskas atrado būdą, kaip įdomiai ir suprantamai informaciją perteikti žmonėms. Žinios, apie žmoguje slypinčias vidines asmenybes, padėtų geriau suprasti kito žmogaus elgesio motyvus bei atskleisti savo užslėptas charakterio savybes.  

Kiekviename žmoguje „gyvenantys“ personažai

Įvairius personažus mes turime savyje, tačiau vienus naudojame dažniau, kiti yra pasislėpę ir apie jų egzistavimą mažai nutuokiame. V. Jančiauskas atskleidžia, jog kartais konsultuoja vyrus, kurie sako, kad jiems rūpi pinigai, karjera ir jie nėra romantikai, todėl tegul mergina to nesitiki. Net jeigu vyras yra įpratęs dažnai naudoti savo savybes, padedančias daugiau uždirbti ar siekti pergalių karjeroje, jis turi ir dalelę „romantiko“. Tik norint šį bruožą atskleisti, reikės įdėti daugiau pastangų. Būtent todėl yra gerai žinoti, kad turime „visą komplektą“ asmeninių savybių, kurių dėka galime siekti pačių slapčiausių svajonių įgyvendinimo, darnos santykiuose.

Kiekvienas personažas turi savo teigiamą ir neigiamą pusę. Kuri pusė labiau atsiskleidžia priklauso nuo žmogaus vertybių ir gyvenimo tikslų. Susipažinkime su 4 vidiniais personažais:

1. „Valdovas(ė)-karalius(ienė)“ kuria viziją, taisykles ir daro atsakingus sprendimus eidamas link vizijos. Teigiama pusė pasireiškia noru keisti pasaulį, kurti gėrį ir patraukti žmones link savo tikslo. „Valdovas“ dažnai susiduria su sunkumais ir dėl to kartais atsisako savo vizijos.

Neigiama personažo pusė pasižymi despotišku elgesiu, noru kontroliuoti. Šis noras turi vidinę prasmę, tačiau ne visi ją supranta. Žmonės arba mėgsta „karalių“ kaip gerą vadovą, arba jo nekenčia.

2. „Išminčius“ pasikliauja nuojauta ir dažnai ja vadovaujasi. Jis tiki, kad viskas gyvenime veda į gera ir įvairios aplinkybės jam yra palankios. „Išminčius“ sugeba gauti tai, ko nori neįdėdamas per daug pastangų. Pavyzdžiui, investuodamas į pelningą projektą, palieka kitiems jį vykdyti, o pats pasiima pelną.

3. „Pirklio“ personažas nuolat galvoja apie pinigus, naudą ir resursų didinimą. Jis pažįsta žmones ir žino, ko jiem reikia. „Pirklys“ viskuo domisi ir visur mato galimybes. Jis gilinasi į logiką ir struktūrą.

Neigiama šio personažo pusė yra ne empatiška ir linkusi naudotis kitais.

4. „Magas(ė)-kūrėjas(a)“ mėgsta daryti staigmenas, stebinti. Šis personažas pasižymi kūrybiškumu, mokėjimu rasti išeitis bet kokiose situacijose. Mes galėtume „pabudinti magą“ savyje dažniau darydami malonias staigmenas savo artimiesiems.

Neigiama pusė gali pasireikšti per dideliu pasinėrimu į kūrybą, užsidarymu nuo pasaulio. Kartais „magas“ linkęs susireikšminti ir stebina vien tam, kad atkreiptų dėmesį į save.

Ar jau pastebėjome, kurie personažai yra linkę dominuoti? O kuriuos norėtumėte užauginti? Visi jie yra naudingi tam tikrose gyvenimo situacijose. Atskleiskime slapčiausias savo asmenybės puses ir maloniai nustebinkime savo artimuosius. Apie kitus personažus ir kaip juos atskleisti sužinosite artimiausiame V. Jančiausko seminare „Ką apie bendravimą turi žinoti kiekvienas“ Šiauliuose ir Panevėžyje.

Skaitykite lrytas.lt

Parengė Vitalija Paulauskaitė

 

 

 

 

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *